آب کالامانسی

  • 6 مرداد 1399

کالامانسی چسیت؟

کالامانسی میوه ای است که به طور گسترده در مناطقی از جنوب شرقی آسیا به طور عمده فیلیپین کشت می شود.
آب calamansi به دلیل دارا بودن مواد مغذی زیاد و خاصیت آنتی اکسیدانی یک نوشیدنی محبوب در مناطق آسیا است. این میوه سرشار از ویتامین C، ویتامین A، کلسیم، پتاسیم و همچنین آنتی اکسیدان مانند لیمونن است.
این میوه را می توان به شکل ژله ها، سس و بستنی یخی نیز مصرف کرد. همچنین می توانید دسرهایی مانند بستنی های خوشمزه را با استفاده از کالامانسی درست کنید.
نوشیدن آب کالامانسی به دلیل توانایی سم زدایی آن بر روی بدن، در دسترس بودن میوه، ترش و طعم بی نظیر این آب، در مناطق خاصی از آسیا یک عمل بسیار رایج است. در این مقاله، در مورد فواید کالامانسی، عوارض جانبی احتمالی صحبت خواهیم کرد.
آب کالامانسی از میوه کالامانسی گرفته شده است یکی دیگر از انواع میوه مرکبات که معمولاً به آن لیمو ترش طلایی گفته می شود. کالامانسی همچنین همانند کالاماندین یا لیمو ترش فیلیپینی شناخته می شود و از نظر علمی با عنوان Citrofortunella macrocarpa شناخته می شود. این میوه ترکیبی از یک عضو از جنس مرکبات، یعنی پرتقال و کامکوات است و به طور گسترده در جنوب شرقی آسیا به ویژه در فیلیپین کشت می شود. این میوه ترش سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان های خاصی مانند لیمونن و همچنین پتاسیم، ویتامین A و کلسیم است. اگرچه آب این میوه ترش است اما بسیاری از مردم به دلیل فواید متعدد سلامتی آن، هنوز هم به طور مرتب آن را مصرف می کنند.

فواید آب کالامانسی

از مهمترین مزایای آب کالامانسی می توان به توانایی آن در تقویت سیستم ایمنی بدن، تسکین اسیدیته، کمک به کاهش وزن، تحریک رشد و ترمیم، سفید کردن پوست، سم زدایی بدن، کاهش کلسترول، مدیریت دیابت و تسکین عفونت های تنفسی و غیره اشاره کرد.

  • سطح کلسترول خون را کنترل می کند
  • سطح ایمنی بدن را تقویت می کند
  • اسیدیته را کاهش می دهد
  • کلاژن سازی را ارتقا می بخشد
  • کنترل کننده دیابت
  • کاهش دهنده وزن
  • سلامت تنفس را بهبود می بخشد
  • سم زدایی بدن می کند

دستور العمل آب میوه کالامانسی

به شرط دسترسی به این میوه های عجیب و غریب، می توانید به راحتی آب calamansi را در خانه درست کنید. در خارج از آسیای جنوب شرقی، بهترین فرصت برای یافتن این میوه ها در فروشگاه های مواد غذایی خاص یا فروشگاه های وارداتی است.
عناصر
12-14 میوه کالامانسی
3/4 فنجان شکر یا عسل
2 فنجان آب
دستورالعمل ها
میوه های کالامانسی را کاملاً بشویید.
آنها را به نصف برش داده و از یک آب لیمو گیر برای استخراج آب استفاده کنید.
از طرفی می توانید لیموها را برش دهید مراقب باشید که دانه ها را برش ندهید. با استفاده از دستان خود، تا حد ممکن لیموها را داخل صافی فشار دهید تا آب انها خارج شود.
شکر و آب را به آب کالامانسی تازه اضافه کرده و کاملاً هم بزنید.
آب آن را مزه دار کنید و اگر خیلی قابض یا ترش است شکر یا آب بیشتری اضافه کنید.
آب را در یخچال قرار دهید تا سرد شود و سپس از ان لذت ببرید.

جانشین آب میوه Calamansi

ممکن است تهیه منبع لیموهای کالامانسی در مناطق خاصی از جهان مشکل باشد. در صورت نیاز به جایگزین این آب میوه با رایج تر، بهترین جایگزین های آب کالامانسی شامل موارد زیر است:
آب لیموی معمولی
تمر هندی
لیمو سیاه
این جایگزین ها می توانند از اسیدیته و تندی تقلید کنند و حتی برخی از همان مزایای سلامتی را به شما ارائه دهند.