نخ لیفت

 • 12 دی 1399

از سوزن درمانی سنتی به منظور جوا سازی بافت و اندام های صورت و بدن بهره گرفته می شود. در این متد درمانی سوزن های ظریفی پر از PDO نخ های (پلی ری اکسانون) قابل حل ، با به کارگیری سوزن های مخصوص سوزن درمانی به صورت زیرجلدی به بافت و اندام هدف تزریق می شود. PDO جز مواد پروتئینی می باشد که به صورت وسیعی در بخیه زنی در پزشکی کاربرد دارد و جذب شدنی است. این شیوه ی درمانی ، از ایمنی زیاد و بیشترین حد تاثیرگذاری برخوردار است.

قبل از فروش نخ لیفت خوب است بدانید که این متد درمانی کمترین مدت زمان دوره ی نقاهت را دارد و در مداوا و بهبود پوست های شل و سست و افتاده مطلوب ترین متد درمانی قلمداد می شود. اندازه ی سوزن ها و نوع نخ ها با توجه به مقصود درمانی بیمار گوناگون و متمایز می باشد. نخ لیفت PDO در مدت۳ تا ۴ ماه در بدن فرد جذب می شوند و در خلال این فاصله ی زمانی ، پوست تحت درمان قرار گرفته تارهای فیبر کلاژن و الاستین را در پیرامون این نخ ها به وجود می آورد.

لیفت و کشیدن پوست با استفاده از نخ لیفت قابل جذب ، افزون بر این که یک تکنیک و روش امبدینگ می باشد به تزریق نخ با سوزن درمانی هم معروف شده است. نوین ترین و توسعه یافته ترین نوع سوزن درمانی صورت با مقصود رفع و درمان خطوط و چین و چروک پوست ، زیاد کردن استحکام لایه های پوستی ، کاهش میزان افتادگی و شلی پوست ، لیفت و جوان سازی و روشنی شدن پوست می باشد و این متد نخست در کره ی جنوبی انجام شد و اندک اندک در تمام دنیا شایع و رواج پیدا کرد.

کشیدن صورت با نخ لیفت تاثیرگذارترین متد سوزن درمانی جهت نخ لیفت پوست صورت و قابلیت ارتجاعی پوست صورت می باشد. این کار سبب ساخت کلاژن می شود. رشته های کلاژن بخش عمده ی سلول های رابط در پوست می باشند که در ایجاد و پایداری قابلیت ارتجاعی و ضخامت و سفتی پوست اثربخشی بسیاری را اعمال می کند.

براساس مطالعات صورت گرفته در مورد فروش نخ لیفت ، سوزن درمانی ترزیق نخ مساله ی قابلیت و توانایی نهفته در این روش جهت برطرف ساختن خطوط و چروک و افتادگی پوست را نمایان می سازد. همچنین تحقیقات آشکار کرده است که سوزن درمانی ترزیق نخ لیفت ، قادر است نتیجه ی معکوسی بر روی صدمات پوستی متاثر از اشعه ی ماورای بنفش را دارا باشد.

چگونگی انجام لیفت صورت با نخ لیفت

کشیدن پوست با نخ لیفت قابل جذب یکی از متدهای درمانی بدون جراحی می باشد که با بهره گیری از سوزن های ظریف سوزن درمانی صورت می پذیرد.این شیوه درمانی احتیاج به دو فاز دارد: نخست به کارگیری پمادهای بی دردکننده موضعی بر روی سطوحی از پوست که قرار است معالجه بر روی آن صورت می پذیرد و دوم قرار دادن نخ ها به صورت زیرجلدی بر روی نقاط مورد نظر می باشد. خوب است قبل از خرید نخ لیفت ، به عنوان یک مشاور ، در مورد فروش نخ لیفت ، به ماندگاری نخ لیفت هم بپردازیم.

ماندگاری لیفت نخ 

میزان طول عمر این نخ ها ۴ تا ۱۲ ماه براساس نوع نخ و دوام و پایداری کلاژن تولید شده ۱تا ۳ سال می باشد و براساس نوع نخ و شمار دفعات این عمل هر ۶ تا ۱۸ ماه یک مرتبه مجدداً تکرار می گردد ، در نتیجه حالت پوست را به گونه ای پایدار بهبود می بخشد.

مزایای کشیدن پوست با نخ لیفت

 • اولین مزیت نخ لیفت ، کاستن چشمگیر خطوط و چروک صورت
 • نخ لیفت برای افزایش ضخامت و استحکام پوست
 • روشن کردن رنگ پوست
 • منفذهای پوستی را تقویت می نماید
 • جوان سازی پوست با نخ جوانسازی
 • دیگر مزیت نخ لیتف ، آبرسانی به پوست
 • صاف و یکدست کردن پوست با نخ کاگ
 • آخرین مزیت نخ جوان سازی ، رفع نازکی و زبری و شیارها و چروک های متاثر از اشعه

عوارض جانبی نخ لیفت

نخ های PDO غالباً عوارض جانبی بر روی پوست نخواهند داشت ولی امکان دارد در برخی از افراد سبب به وجود آمدن علائمی نظیر ورم ، قرمزی ، کبودی و خارش پس از انجام لیفت با نخ شود. این اثرات جانبی موقتی نخ لیفت بوده و پس از گذر چند روز برطرف خواهد شد. به علاوه هیچ نوع شکاف ، خراش و بخیه ای در این شیوه ی درمانی بر روی پوست فرد ایجاد نخواهد شد. اینها را قبل از فروش نخ لیفت به عنوان مشاوره خرید نخ لیفت ارائه می نماییم.

نخ لیفت صورت

با افزایش سن به مرور کلاژن و الاستین پوست از بین رفته و همین سبب ایجاد چین و چروک های پوستی و افتادگی پوست صورت می شود. لیفت صورت با نخ یکی از اثربخش ترین متدهای طب سوزنی جهت کشیدگی پوست صورت و حفظ الاستیسیته ی پوسن و جوان سازی چهره می باشد. قبل از فروش نخ لیفت خوب است بدانید که در این روش ، متخصص پوست توسط نخ های مخصوص و سوزن های ظریف ، وارد لایه های زیرپوستی صورت می شود. این نخ ها به تدریج جذب بدن می شوند ولی در این تکنیک تولید کلاژن ، فیبروبلاست و ترمیم بافت را در اطراف خود تحریک می کنند و این بازسازی سبب خواهد شد تا پوست صاف تر شده ، چین و چروک ها از بین رفته ، منفذهای پوستی ریزتر و باریکتر شوند ، نواحی شل و افتاده پوست محکم و به بالا کشیده شود و لیفت مطلوب به طور کامل صورت پذیرد.

قبل از فروش نخ لیفت خوب است بگوییم که این شیوه درمانی غیرتهاجمی بوده و به صورت سرپایی انجام شده و دارای کمترین مدت استراحت و دوره نقاهت خواهد بود. نتایج درمانی پس از لیفت سریعاً قابل رویت می باشد. این روش بدون برش بزرگ بوده و جای بخیه پس از آن بر روی پوست باقی نخواهد ماند.

بهترین نخ لیفت

نخ PDO (پلی دی اکسان)

این نوع نخ لیفت ها از ساختار قابل جذب ، ظریف و از جنس مونوفیلامنتاسنتتیک می باشند که سبب استحکام و انسجام ساختارهای شل و آویزان پوست شده و بازسازی و سفتی پوست را انجام و چین و چروک های پوستی را رفع می سازد. پس از قرارگیری این نخ در زیر پوست رگ سازی و جریان خون در پیرامون نواحی تحت درمان بیشتر و تولید کلاژن شروع می شود. این نخ ها بعد از ۶ ماه در زیر پوست تحلیل می روند ولی تاثیرات لیفت آن ها نزدیک به ۲ سال دوام دارد.

سه نوع نخ PDO:

 • نخ مونو

قبل از فروش نخ لیفت خوب است بدانید که نخ بدون دندانه و صاف مونو جهت به وجود آوردن استحکام ، سفتی و بازسازی پوست با شکل و ترتیب تورمانند در زیر پوست قرار می گیرند.بعد از آغاز تولید کلاژن و الاستین در پیرامون این نخ ها ، استحکام و سفتی و قوام پوست صورت افزایش می یابد. نواحی مورد درمان این نوع نخ ها معمولاً پیشانی ، اطراف چشم ها ، شلی پوست گردن می باشد. نخ های مونو اثر چشمگیری در لیفت پوست ندارند و بیشتر سبب سفت شدن و قوام پوست خواهند شد ، از این رو جهت بازسازی و تقویت کلی پوست می بایست به همراه نخ های خاردار به کار گرفته شوند.

 • نخ پیچ دار یا اسکرو :

این نوع نخ ها به شکل یک یا دو نخ درهم پیچیده در پیرامون یک سوزن طراحی شده اند. نخ های پیچ دار اثر چشمگیری در حجم دهی به نواحی فرورفته پوست خواهند داشت. نخ های مولتی اسکرو یا تورنادو (دو نخ در هم تنیده) از اثربخشی بیشتر و موثرتری در مقایسه با نخ های اسکرو برخوردارند. نخ های پیچ دار اغلب جهت کشیدن  کلی پوست صورت به کار گرفته می شوند.

 • نخ خاردار :

به طور کلی نخ های خاردار قابل جذب همان نخ های مونو می باشند با این تفاوت که این نخ ها دندانه هایی جهت گیر کردن به نواحی زیرین پوست دارند و احتیاجی به نقاط ثابت کننده نخواهند داشت. نخ های خاردار جهت برطرف کردن خطوط اخم ، خطوط فک و چانه ، خطوط ماریونت ، رفع ترک های پوستی و لیفت شکم و باسن کاربرد دارند. این نخ ها ساخت و ساز کلاژن ، فیبروبلاست را به شدت تحریک و سبب سفت شدن و کشیدن پوست صورت می شوند.

نخ سیلوئت

جنس نخ لیفت سیلوئت از اسید پلی لاکتیکی قابل جذب می باشد که به شکل مخروطی دوطرفه است. بعد از قرارگیری این نخ  در زیر پوست ، تولید کلاژن آغاز و همین سبب سفتی ، قوام ، لیفت و بازسازی بافت پوست می شود. از نخ سیلوئت جهت برطرف کردن خطوط اخم ، خطوط فک و چانه ، خطوط ماریونت بهره می گیرند. تاثیرات به کارگیری این نخ سریعاً پس از استفاده قابل رویت خواهد بود و ماندگاری آن بیشتر از ۱۸ ماه می باشد.

نخ امبرینگ

این نوع نخ قابل جذب و سازگار با بدن بوده و در فرایند لیفت پوست با نخ به کار گرفته می شود. نخ لیفت امبرینگ جهت کشیدن پوست صورت ، شکم و سینه قابل استفاده است. نتایج ایجاد شده با استفاده از این نخ چشمگیر بوده و با تولید رشته های کلاژن سبب تسریع عمل کشیده شدن پوست خواهد شد.