پروفایلو به چه صورت تزریق می‌شود؟

  • 28 آذر 1399

ژل پروفایلو در پنج نقطه از صورت تزریق می‌شود. این نقاط نباید به رگ‌های عصبی صورت نزدیک باشند. یک سی‌سی از این ژل در هر طرف صورت در ۵ نقطه تزریق می‌شود، به صورتی که در هر نقطه 0.2 سی سی ژل تزریق می‌شود. به نقاط زیبایی زیستی (Bio Aesthetic Points) معروف هستند. نقاط زیبایی زیستی این خاصیت را دارند که دور از اعصاب و رگ‌های مهم هستند و بیشترین میزان انتشار اسید هیالورونیک را دارا می‌باشند.

برای انجام این کار باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. از مراجعه به سالن‌های زیبایی و انجام این کار زیر نظر فرد غیرمتخصص به شدت بپرهیزید.

روش تزریق پروفایلو مناسب چه کسانی است؟

مناسبترین سن برای تزریق پروفایلو سنین 30 تا 45 سال است. همچنین تا سن 65 سالگی می‌توان این تزریق را انجام داد. این روش، روشی مناسب برای رفع چین‌وچروک است و سبب لیفت صورت می‌شود.
بعد از این که فرد وارد دهه 30 زندگی بشود کم‌کم کلاژن و الاستین پوستش کاهش پیدا می‌کند و همین امر سبب می‌شود که چین‌وچروک بر روی صورت پدیدار شود. به همین دلیل این روش برای افراد بالای 30 سال که قصد جلوگیری از پیری پوست را دارند توصیه می‌شود. علاوه‌بر این، استفاده از پروفایلو برای افرادی که پوستشان به آبرسانی قوی نیاز دارد بسیار مناسب است. آبرسانی مسئله بسیاری مهمی برای جلوگیری از پیری پوست است.

تزریق در این نقاط چه نتایجی برای پوست صورت دارد؟

تزریق پروفایلو نه تنها باعث کاهش روند آتروفی ناشی از پیری در این نقاط می‌شود و ناحیه گونه و زیر گونه را برجسته‌تر می‌کند بلکه باعث بهبود ظاهری کل صورت، افزایش سفتی و انعطاف‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پذیری پوست و افزایش شفافیت پوست نیز خواهد شد. همچنین این تزریق باعث کاهش چروک‌های سطحی و حتی چروک‌‌های عمیق مثل خط خنده (nasolabial fold) می‌شود.

فواصل درمانی پروفایلو به چه صورت است؟

با توجه به این که پروفایلو ترکیب هیبرید مقاوم شده است، این ماده به هیالورونیداز طبیعی بدن مقاوم است و اجازه می‌دهد فواصل درمانی تحریک زیستی (Bio-Stimulation) که در روش‌های معمول به صورت هفتگی انجام می‌شده است، درفواصل بیشتری انجام شود. هرگاه اولین جلسه درمانی انجام شد، جلسه بعدی یک ماه بعد انجام می‌شود.

جلسه کنترل و سوم درمان، دوماه پس از جلسه دوم است. توصیه می‌شود این درمان هر 6 ماه تکرار شود. با کاهش تعداد جلسات درمانی، درد ناشی از تزریق و احتمالا کبودی هر جلسه کمتر می‌شود و نتیجه بهتری برای تحریک پوست به جوانسازی (Bio-Stimulation) ایجاد می‌شود.

آیا استفاده از ژل پروفایلو عوارض جانبی دارد؟

عوارض تزریق پروفایلو بسیار کم است. با این وجود مانند هر روش تزریقی دیگری مواردی ممکن است رخ دهد. این موارد به صورت زیر هستند:

  • کبودی
  • تورم
  • گرمی در ناحیه تزریق

بهتر است بدانید این عوارض، عوارض جانبی تزریق ژل پروفایلو نیستند بلکه عوارض تزریق با سرنگ هستند. این عوارض برای تمامی افراد رخ نمی‌دهد و تنها در برخی موارد گزارش شده‌اند.

تفاوت ژل پروفایلو و فیلر چیست؟

همان‌طور که اشاره کردیم این روش به هیچ‌ عنوان روشی حجم‌دهنده نیست. مهم‌ترین ویژگی پروفایلو خاصیت آبرسانی آن است که سبب شده است این روش طرفداران زیادی پیدا کند.
اما وظیفه اصلی فیلرها پرکنندگی و حجم‌دهی آن‌هاست و برای کسانی مناسب است که تمایل دارند به بخش‌هایی از صورت خود حجم بدهند.

مراقبت‌های پس از تزریق پروفایلو کدامند؟

پس از تزریق پروفایلو می‌توانید به فعالیت روزمره خود ادامه دهید. اما باید به مواردی توجه داشته باشید:

  • تا 24 ساعت آرایش نکنید.
  • یک هفته فعالیت سنگین ورزشی نداشته باشید؛ به سونا نروید و از لمس ناحیه تزریق با دست آلوده تا 24 ساعت پرهیز کنید.

تزریق پروفایلو باعث می‌شود پیری پوست صورت کاهش یابد و ناحیه گونه به دلیل لیفتی که انجام می‌دهد کمی برجسته شود. بهبود ظاهر، افزایش شفافیت، سفتی و انعطاف‌پذیری پوست از دیگر اثرات این روش درمانی است.
این روش سبب جوانسازی و بازسازی پوست می‌شود. به همین دلیل روشی بسیار مناسب برای کسانی است که می‌خواهند از پیری زود‌رس پوست جلوگیری به عمل بیاورند. زیبایی مسئله بسیار مهمی است اما بهتر است قبل از اقدام به استفاده از روش‌های زیبایی، روش مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید از زیبایی خود لذت ببرید. زیبایی بر زندگی فردی به ویژه اجتماعی فرد اثر بسزایی دارد و سبب می‌شود فرد موفق‌تر عمل کند.