زاویه سازی صورت چیست؟

  • 31 شهریور 1399

روش های مختلف زاویه سازی صورت

در سنین جوانی قسمت بالایی صورت پرتر بوده و در قسمت های پایینی و چانه باریک تر است به این منظور زاویه سازی صورت یکی از اقدامات زیبایی متداول در این روزهاست. داشتن فکی به شکل وی انگلیسی یکی از راهکارهای جوانتر نشان داده شدن شماست به همین دلیل داشتن صورتی بادامی یا بیضی شکل مورد تایید خیلی از افراد است.
با افزایش سن یا شرایط شدید لاغری یا چاقی و یا حتی استرس، پوست صورت دجار حالتهای غیر طبیعی افتادگی پوست یا ایجاد چروک و . . . می گردد. برای باز گرداندن زیبایی به صورت، جوانسازی بیشتر و رهایی از چین و چروک ها و کشیدگی بیشتر پوست اقدام به زاویه سازی صورت با روش های متفاوت می نمایند. صاف و برجسته شدن گونه ها و باریک نشان دادن چانه معیاری برای داشتن زیبایی صورت طبیعی است به همین دلیل اقدام به زاویه سازی صورت می تواند در زیبایی چهره تاثیر به سزایی داشته باشد.

زاویه سازی صورت به روش های گوناگونی انجام می شود که عبارتند از:

زاویه سازی صورت به روش های گوناگونی انجام می شود که عبارتند از:

  • زاویه سازی صورت به روش هایفوتراپی
  • تزریق بوتاکس
  • تزریق چربی
  • تزریق ژل
  • لیفت با نخ
  • پروتز
  • جراحی فک

امروز در این مقاله در مورد روش های زاویه سازی صورت بدون نیاز به حضور در بیمارستان، بیهوشی عمومی، عمل جراحی و نقاهت بعد از عمل صحبت خواهیم نمود

زاویه سازی صورت به روش هایفوتراپی:

در زاویه سازی صورت، کشش پوست در تمام نقاط پوست ایجاد می گردد. نقاط بالایی صورت مانند اطراف چشم ها و گونه ها باید پرتر نشان داده شوند و در قسمت چانه باریک و کشیده تر شوند. به نحوی می توان گفت صورت به شکل یک مثلث برعکس می شود.
در زاویه سازی صورت به روش هایفوتراپی با سفت کردن مجدد پوست، از بین بردن غبغب و باریک نشان دادن چانه می توان به زاویه سازی پوست کمک نمود. این روش معمولا در یک جلسه انجام شده، باعث لیفتینگ پوست می گردد اما در برخی افراد ممکن است به روش های مکمل مانند انواع تزریق ها مانند تزریق بوتاکس و فیلر و یا میکرونیدلینگ نیز نیاز باشد. در روش زاویه سازی پوست با هایفوتراپی کلاژن سازی در نواحی عمیق پوست با گذر زمان بیشتر شده در نتیجه جوانسازی پوست را به همراه دارد و نهایتا زیبایی پوست افزایش می یابد. در روش هایفو ماندگاری زاویه سازی صورت تا دو سال ادامه پیدا می کند.

زاویه سازی صورت از طریق تزریق بوتاکس:

یکی از روش های غیر جراحی و بدون نیاز به بیهوشی که به جهت زاویه سازی صورت انجام می شود. تزریق بوتاکس است.تزریق بوتاکس در عضله ماستر باعث آرامش این عضله شده بنابراین اندازه آن کوچکتر نشان داده می شود.
وابسته به نوع بوتاکس مورد استفاده، دوام و ماندگاری زاویه سازی نیز افزایش می یابد. هزینه های تزریق نیز کاملا به نوع بوتاکس مورد استفاده وابسته است.

زاویه سازی صورت از طریق تزریق ژل و چربی:

برای عمل زیباسازی صورت و زاویه دار کردن آن می توان شکل چانه را با استفاده از تزریق ژل یا چربی در چانه باریک تر و تیزتر نشان داد. چانه با اینکه قسمت کوچکی از صورت شماست اما دارای 8 قسمت است که تزریق در هر قسمت آن می تواند تغییر خاصی در شکل چهره شما ایجاد نماید. به همین دلیل مراجعه به افراد متخصص یکی از ضروریات در زاویه سازی صورت با تزریق ژل و چربی است.
دوام و ماندگاری تزریق ژل همانند تزریق بوتاکس به نوع ژل استفاده شده بستگی دارد. اما در زاویه سازی صورت از طریق تزریق چربی به دلیل اینکه چربی از اندام های خود شما گرفته شده است دوام بالاتری (حداقل دو سال) دارد و به طبع هزینه تزریق چربی نیز بالاتر خواهد بود.

زاویه سازی صورت به روش لیفت با نخ:

زاویه سازی صورت به روش لیفت با نخ یکی از متدهای جدید در درمان های زیبایی است. در متد لیفت با نخ برای زاویه سازی صورت از نخ های قابل جذب استفاده می شود. بدین صورت که در سه نقطه از دو صورت و یا چانه با استفاده از نخ، لیفت و کشش مورد نظر انجام می شود. در لیفت با نخ همانند سایر روش های قبلی نیازی به بیهوشی نبوده و نقاهت بعد از انجام متد نیز وجود ندارد. در این روش ممکن است در بعضی افراد التهاب خفیفی در پوست ایجاد گردد که طی دو یا سه روز از بین می رود.
در زاویه سازی صورت به روش لیفت با نخ شلی و افتادگی پوست به شکل قابل توجهی از بین رفته و در صورت تکرار مجدد لیفت، ماندگاری بسیار بیشتری در حدود 5 سال را تجربه خواهید نمود. به این علت بهتر است روال درمان بعد از یک ماه بعد از اولین لیفت، شش ماه بعد و سپس یکسال بعد تکرار شود.
در زاویه سازی صورت به روش لیفت با نخ، با قرار دادن نخ ها در داخل پوست زمینه کلاژن سازی هرچه بیشتر پوست فراهم می شود. نخ ها به صورت آرام آرام در بازه زمانی مابین شش ماه تا یکسال جذب پوست می شوند. در این روش زاویه سازی صورت درست بعد از انجام تکنیک لیفت و زیباسازی تغییر قابل توجهی در صورت، زیبایی و جوانسازی آن مشاهده می گردد.  نمای چهره بعد از یک ماه به بهترین حالت خود رسیده و در صورت تجدید روند درمان زیبایی، به بهترین و طبیعی ترین حالت زیبایی دست پیدا خواهید کرد.