هیوبر – اصلاح فرم ستون فقرات

  • 29 دی 1399

  ستون فقرات از چندین مهره و ۱۸۰ عضله کوچک که هر کدام دو یا چند مهره را به هم متصل کرده اند تشکیل شده است. عادات نادرستی که در زندگی روزمره داریم و عدم رسیدگی به این عضلات کوچک ولی مهم، دلیل عمده بوجود آمدن کمر درد و مشکلاتی مانند قوز کردن، گودی کمر، افتادگی گردن و سایر دردهای آزار دهنده ناحیه پشت هستند بطوریکه بین ۶۰ تا ۸۰ درصد از افراد بالغ، حداقل برای مدتی این مشکلات را تجربه کرده اند. این مسئله زمانی اتفاق می افتد که عضلات کنار مهره ها سفت و کوتاه شده و مهره های ستون فقرات نیز به مرور به هم نزدیک می شوند و دیسک بین آنها تحت فشار زیادی قرار می گیرند. نتیجه، بروز درد در ناحیه ستون فقرات و ایجاد بدفرمی در آن است.
     راه حلی کاملاً موثر که جواب خود را بخوبی پس داده، استفاده از دستگاهی است به نام HUBER (هیوبر). همه با هر سن، جنسيت و هر فرم بدنی می توانند از این دستگاه استفاده کنند، الزامی هم وجود ندارد که شما دچار درد و ناراحتی باشید تا از آن کمک بگیرید. HUBER دارای برنامه های متفاوتی است که بسته به هدف و نیاز هر مراجعه کننده قابل اجرا بوده و برای همین علاوه بر افرادی که احتمالاً دچار مشکلاتی در ناحیه ستون فقرات هستند، بسیاری از ورزشکاران حرفه ای بین المللی نیز از این دستگاه استفاده می کنند.

پکیج کار با دستگاه هیوبر
     برنامه تمرینی هیوبر در حس خوب زندگی بصورت پکيج های ۱۰ جلسه ای طراحی و توسط تکنسین مربوطه اجرا می گردد. فعالیت بر روی این دستگاه بسیار سریع تاثیرات خود را نشان می دهد بگونه ای که استفاده کننده در پايان هر جلسه احساسی متفاوت نسبت به بدن خود خواهد داشت و اين احساس، جلسه به جلسه بهتر و قویتر می شود. پیشنهاد ما برای شروع پکیج، حداقل دو بار و ترجیحاً سه بار در هفته می باشد. هر جلسه تمرینی ۳۰ دقیقه مفید زمان شما را می گیرد ولی در همین مدت ۲۵۰ تا ۶۰۰ کالری انرژی مصرف خواهید نمود.

  به منظور طراحی برنامه تمرینی متناسب با نیاز هر فرد، قبل از انجام کار با دستگاه، پزشک ورزشی مجموعه معاینات لازم را انجام داده و دستورات لازم را به تکنسین دستگاه می دهد. همچنین برای آگاهی و اطمینان استفاده کننده از عملکرد مطلوب کار با دستگاه HUBER، با استفاده از روش اسکن سه بعدی Spinal Posture Analysis نحوه قرار گیری تک تک مهره ها نسبت به یکدیگر و مشخصاً فرم کلی ستون مهره ها نمایش داده می شود.
     ما موفق شده ایم نتایج بسیار حیرت انگیزی با هیوبر به ثبت برسانیم. با توجه به استقبال بسیار زیاد از این سیستم، اگر مایل به ثبت نام در لیست انتظار هیوبر هستید می توانید با شماره ۸۸۵۲۰۶۴۰، تماس بگیرید. برای دیدن بروشور هیوبر، شامل اطلاعات کلی و قیمت پکیج، روی ناحیه زرد رنگ سمت چپ همین صفحه کلیک کنید.

خصوصیات هیوبر
• تنها دستگاه جهان که می تواند تمامی ۱۸۰ عضله تثبیت کننده ستون فقرات را تقویت نماید
• تقویت توازن و تعادل در کل بدن و افزایش هماهنگی بین سیستم عصب و عضله
• افزايش انعطاف پذيری عضلات عمقی بواسطه کاهش فشار از روی ديسک های بين مهره ای
• تقویت عملکرد ورزشکاران و توانبخشی صدمات ورزشی
•افزايش سوخت و ساز بدن و کاهش چربی های اضافه با توجه به قابلیت شبیه سازی پیشرفته ورزشی
• افزايش تمرکز ذهنی
• قابل استفاده برای توانبخشی افرادی که عمل های جراحی بخش پایین ناحیه کمری و گردنی داشته اند

هیوبر چگونه کار می کند؟
هیوبر از سه بخش اصلی تشکیل شده است:
۱- پلتفرم: در زمان انجام تمرینات، شما با حالت های مختلف قرار گیری پا بر روی صفحه ای بزرگ با قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه به راست یا چپ می ایستید. به این ترتیب علاوه بر ایجاد یک نوع عدم تعادل مقطعی، نیروهایی از بخش پایینی به بدن وارد می آید.
۲- دسته ها: سنسورهای موجود در دو دسته ارگونومیک و در عین حال بسیار حساس می توانند کوچکترین فشار یا کشش وارده شده را درک و محاسبه نمایند. این دسته ها می توانند در برخی از تمرینات پیشرفته، بالا و پایین نیز بروند و اعمال صحیح نیرو را سخت تر نمایند.
۳- نمایشگر و صفحه کنترل: تکنسین دستورات لازم را از طریق صفحه کنترل به دستگاه می دهد. هدف این است که بتوانید مادامی که در وضعیت عدم تعادل قرار دارید، نیروهای کششی و فشاری هدفمندی را به دسته ها وارد آورید. نمایشگر روی دستگاه شما را برای تنظیم میزان نیرو بر اساس مقدار مورد نظر هدایت می کنند تا علاوه بر افزایش تمرکز ذهنی، بدن شما یاد بگیرد تا همان فشار یا کششی که مورد نیاز را اعمال نموده و برای اینکار از سیستم عصبی و عضلات مختلف بدن و بخصوص عضلاتی که در کنار ستون مهره قرار گرفته اند کمک بگیرد. در این حالت عضلات عمقی، تمرین داده شده و به اندازه طبیعی و ارتجاع پذیری واقعی خود باز خواهند گشت.