انواع دستگاه لاغری موضعی – رادیوفرکانسی

  • 1 دی 1399

رادیو فرکانسی (RF)

آر اف یا رادیوفرکانسی روشی است که در آن از فرکانس رادیویی برای گرم کردن چربی بدون تماس فیزیکی دستگاه با بیمار استفاده می شود. اپلیکاتور از یک سانتی متری پوست حرارت می فرستد. سلول های چربی بدون تاثیر بر روی دیگر سلول ها در پوست یا ساختارهای دیگر گرم می شوند. با گرم شدن چربی های زیر پوست کم کم سلولهای چربی میشکند و باعث رها شدن چربی زیر پوست میشود که میتواند با جریان لنف از موضع خارج شده و باعث کاهش میزان چربی زیر پوست شود.

دلایل بیماران برای انتخاب رادیوفرکانسی

بیمارانی که مایل به کاهش چربی موضعی هستند که به رغم انجام رژیم غذایی و ورزش از بین نرفته اند ممکن است به انجام رادیوفرکانسی علاقه مند باشند. خطرات در این روش لاغری موضعی بسیار کم است. یکی دیگر از مزایای رادیوفرکانسی دو اثر همزمان کاهش چربی و سفت کردن پوست با فرستادن انرژی برای کلاژن پوست است.

رادیوفرکانسی چه کاری انجام می دهد؟

هدف رادیوفرکانسی این است که حجم چربی را در یک بافت دارای چربی کاهش دهد. بعضی از بیماران ممکن است چند ناحیه را مورد درمان قرار دهند و یا یک ناحیه را چند مرتبه مورد درمان قرار دهند.

آیا رادیوفرکانسی نیاز به بی حسی دارد؟

این روش بدون بی حسی انجام می شود.

روش انجام رادیوفرکانسی

درمان حدود سی دقیقه طول می کشد و یک بار در هفته به مدت چهار هفته و یا مناسب با تشخیص پزشک تکرار می شود.

ریکاوری بعد از رادیوفرکانسی

هیچ محدودیت فعالیت و دوره استراحتی نیاز نیست.

نتایج رادیوفرکانسی چیست؟

بیمارانی که برای چربی ناحیه شکم از آر اف استفاده می کنند به طور متوسط ​​کاهش کمتر از پنج سانتیمتر را مشاهده خواهند کرد، اگر چه ممکن است همه ی بیماران شاهد نتایج قابل اندازه گیری نباشند.