درمان غیر دارویی برای درمان عفونت خونی

  • 14 دی 1399

1. پرورش باکتری های مفید در بدن

روزانه دو فنجان ماستی که باکتری مفید آن پرورش داده شده مصرف کنید. یا از توصیه پزشک در مصرف مکمل ها و دوز مصرف برای سلامتی خود استفاده کنید. همچنین از دیگر مواد غذایی غنی شده با مواد پروبیوتیک در رژیم غذایی استفاده کنید تا از بیماری عفونت خون در امان باشید.

2.آلوئه ورا

ژل داخل برگ آلوئه ورا را خارج کنید. و آنرا مستقیما روی بخشی از پوست که مجروح شده بگذارید. اجازه دهید تمام طول شب روی زخم بماند و صبح بشویید. در صورت لزوم این کار را دو تا سه بار تکرار کنید.

3. زردچوبه

مقدار کافی آب و زردچوبه تازه را با هم ترکیب کنید تا خمیری شکل شود. آنرا روی ناحیه پوستی تحت تاثیر عفونت قرار دهید.چند دقیقه اجازه دهید تا خشک شود و سپس با آب بشویید پوست را خشک کنید و دو یا سه بار این کار را تکرار کنید تا عفونت درمان شود یا بسادگی پودر زردچوبه را با شیر گرم یا آب گرم ترکیب کنید و آنرا بنوشید تا از شر باکتری های عفونی داخلی مثل رسپیراکتوری در امان باشید. از زردچوبه بعنوان داروی پیشگیری کننده از بیماری های عفونی استفاده میشود. پس حداقل یک قاشق غذاخوری از آنرا در غذا های روزمره خود استفاده کنید. از توصیه های پزشک برای دوری از عفونت استفاده کنید.

4. سرکه سیب

مقداری سرکه نارس و غیر پاستوریزه و طبیعی سیب روی دستمال تمیز کتان بریزید و آنرا مستقیما روی پوست جاییکه احتمال آغشته بودن به عفونت خون دارد قرار دهید. اجازه دهید چند دقیقه روی موست بماند و دستمال خشک شود سپس آنرا با آب ولرم بشویید. این پروسه را در روز دو یا سه بار تکرار کنید تا از عفونت خلاص شوید.

نکته: 

اگر پوست حساسی دارید یا بر اثر تماس مستقیم احساس سوزش کردید حتما قبل از استعمال سرکه را با آب رقیق کنید. به منظور درمان داخلی یک قاشق چایخوری سرکه را با چند قطره عسل را در یک فنجان آب گرم حل کنید و بنوشید. نوشیدن این ترکیب اثر باکتری عفونی خون را خنثی میکند.برای درمان و نتیجه گیری بهتر دو بار در روز بنوشید.

5. روغن درخت چای

چند قطره روغن درخت چای را با روغن نارگیل خوب ترکیب کنید . آنرا روی محل مورد نظر از پوست یا در صورت لزوم داخل کانال واژن استفاده کنید تا عملکرد هر باکتری عفونی را از بین ببرد. اجازه دهید چند دقیقه بماند و بشویید. برای خلاصی از عفونت این کار را مرتب انجام دهید.

6. سیر

یک حبه سیر را بجوید. 4 تا 5 حبه سیر عملکرد باکتری در بدن را خنثی میکند.با خیساندن چند حبه سیر در یک فنجان آب جوش به مدت ده دقیقه چای سیر درست کنید و روزانه یک یا دو بار آنرا میل کنید . سیر را در رژیم غذایی خود بکار ببرید مثلا در ادویه کاری سوپ سس غذا های برنجی و موارد دیگر. بعد از مشاوره با دکتر برای دوز مشخص میتوانید از کپسول سیر استفاده کنید . استعمال مستقیم روغن سیر روی پوست آلوده به عفونت نیز میتواند موثر باشد. مدت چند دقیقه آنرا ماساژ دهید و چند دقیقه دیگر اجازه دهید روی پوست بماند. نهایتا با آب گرم بشویید و خشک کنید.

7. جوش شیرین

نصف قاشق غذاخوری با یک لیوان آب گرم شما را از باکتری رسپیراکتوری معده نجات میدهد. خمیری از جوش شیرین و آب درست کنید و روی پوست ذاری تا به درمان عفونت پوستی کمک کند. برای درمان واژینال و مجاری ادراری یک فنجان از آن را در وان حمام داخل اب گرم حل کنید و حدود 20 دقیقه داخل آن بنشینید سپس خود را با آب گرم بشویید. این کار را مرتب انجام دهید تا کاملا خوب شوید.

8. روغن نارگیل

روغن مذاب و گرم نارگیل را روی پوست محل آلوده شده بمالید، چند دقیقه آنرا ماساژ دهید و اجازه دهید مدتی بماند سپس با آب گرم بشویید و خشک کنید. این کار را چند بار تکرار کنید. تکه ای پارچه تمیز را به روغن نارگیل آغشته کنید و دو ساعت داخل واژن قرار دهید. سپس دستمال را خارج کنید و بدنتان را بشویید این پروسه را یک بار در روز تکرار کنید تا از عفونت واژن خلاص شوید.

یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب گرم حل کنید. خوب حل کنید و برای درمان گلو درد و سرفه آنرا بنوشید. متناوبا یک قاشق چایخوری عسل را بنوشید تا بدن از باکتری تمیز شود. استعمال عسل روی پوست آلوده به باکتری آنرا از سوزش و خارش نجات میدهد و درمان سریع تری برای پوست است.

11. شنبلیله

یک قاشق چایخوری پودر شنبلیله را به یک فنجان ماست تازه اضافه کنید و خوب ترکیب کنید. این ترکیب را دک بار در روز استفاده کنید تا از باکتری خلاص شوید. و یا یک قاشق چایخوری پودر تخم شنبلیله را در یک فنجان آب گرم حل کنید و اجازه دهید 5 دقیقه دم بکشد. آنرا از صافی عبور دهید و با مقداری عسل ترکیب کنید. 3 بار در روز از آن بنوشید تا سیستم ایمنی شما قوی شود و از شر باکتری عفونی خلاص شوید.

13 . لیمو

لیمو یک درمان عالی در باکتری های عفونی است. بویژه عفونت رسپیراکتوری ؛ لیمو در کاهش خلط و درمان باکتری مولد خلط و بلغم موثر است. و عفونت ایجاد شده را درمان میکند.