دستگاه لاغری موضعی – کویتیشن

  • 3 دی 1399

درمان لاغری موضوعی کویتیشن فراصوت چیست؟

روش کویتیشن فراصوت از امواج فراصوتی و رادیویی برای شکستن سلول های چربی و سلولیت بدون تاثیر بر ارگان ها و سلول های اطراف استفاده می کند. سپس سلول های چربی شکسته شده به طور طبیعی از بدن دفع می شوند. بر خلاف درمان های جراحی لاغری، در کویتیشن هیچ درد، زخم، خونریزی، خطر عفونت و ریکاوری نیاز نیست.

لاغری موضوعی کویتیشن فراصوت چگونه کار می کند؟

در طی این روش، تکنسین از یک ابزار دستی برای فرستادن موج های فراصوت سطح پایین به پوست شما استفاده می کند. انقباض و انبساط موج ها میکرو حباب های ایجاد می کنند که بزرگ شده،به هم برخورد کرده و متلاشی می شوند، و امواج شوکی ایجاد می کنند که در نتیجه محتوای سلول های چربی در پروسه ای به نام کویتیشن نشت می کنند. مواد زائد سپس در کبد فرآوری شده و از طریق عرق و ضایعات گوارشی از بدن خارج می شود.

چه میزان از مناطق بدن در طول کویتیشن درمان می شوند؟

درمان یک ساعته می تواند سطح میانی بدن شما را شامل شکم، ران داخلی یا بیرونی، باسن یا کمر را پوشش دهد. مناطق کوچکتر مانند چانه یا بازو می توانند با هم درمان شوند. درمان های متعدد روی هر منطقه برای حداکثر کردن اثر توصیه می شود. برای مثال، چربی اضافی شکم ممکن است نیاز به ۳-۶ جلسه درمان داشته باشد، در حالی که مناطق بزرگتر نیاز به جلسات بیشتری دارند.

آیا نتایج کویتیشن فورا قابل مشاهده است؟

بعضی از نتایج بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود، اما کل فرایند می تواند چندین روز طول بکشد تا تکمیل شود (نتایج حداکثر معمولا در ۷۲ ساعت بعد از درمان دیده می شوند). نتایج به شرایط چربی های حذف شده، از جمله چگالی و مدت زمان وجود چربی بستگی دارد. به طور معمول شما می توانید حدود ۲ تا ۵ سانتی متر بعد از اولین درمان و تا ۵ سانتی متر از دست دادن چربی پس از جلسات بعدی انتظار داشته باشید.

آیا کویتیشن باعث آویزان شدن پوست می شود؟

در حالی که برخی از درمان های سریع کاهش وزن باعث شل و آویزان شدن پوست می شوند، کویتیشن فراصوت اثر سفت کنندگی روی پوست و عضلات دارد. این اثر حتی روی پوست های شل که از روش های کاهش وزن سابق به وجود آمده اند هم اعمال می شود.

آیا همه می توانند از روش کویتیشن فراصوت استفاده کنند؟

نامزدهای ایده آل برای این درمان دارای وضعیت سلامتی خوبی هستند اما تا حد متوسط اضافه وزن دارند. بیماران نباید باردار یا شیرده باشند، همچنین نباید از داروهای ضد انعقادی استفاده کنند و دستگاه ضربان ساز قلب یا ایمپلنت های فلزی نداشته باشند. سایر شرایطی که کویتیشن می تواند تحت تأثیر منفی قرار دهد عبارتند از: جراحی های اخیر، عفونت های جاری یا بیماری های عفونی، سیستم لنفاوی آسیب دیده یا کمبود ایمنی و بیماری های شدید مانند بیماری های قلبی، دیابت، سرطان، صرع، فشار خون بالا یا پایین، هموفیلی و بیماری سل. اگر مطمئن نیستید که نامزد خوبی برای این درمان هستید، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.