اثرگذاری تزریق بوتاکس

  • 12 آذر 1399

اولین اثرگذاری بوتاکس در فاصله‌ زمانی بین 2 تا 6 ماه طول خواهد کشید. خب این ماندگاری بین افراد مختلف متفاوت است. در واقع برای کسانی‌ که اولین تزریق را تجربه می‌ کنند نکته قابل اهمیت زمان تزریق بعدی است. در ادامه با بخش مقالات جراحی پلاستیک کلینیک دکتر مروستی همراه باشید.

باید در این زمینه کاملا آگاهانه عمل شود، چون زمان تزریق بعدی باید وقتی اتفاق بیفتد که تزریق اول تاثیر خود را از دست داده باشد. شما به مرور زمان متوجه خواهید شد که هر تزریق چند ماه برای‌ تان جواب خواهد داد. البته نباید برای تزریق دوم آنقدر صبر کنید تا تاثیر اولین بوتاکس کاملا از بین برود. زمانی كه بوتاکس اول ضعیف شده و اثرات تزریق کم‌ کم در حال از بین رفتن است باید برای تزریق بعدی اقدام کنید.

درواقع هدف از تزریق بوتاکس این است که ماهیچه‌ ها از کار کردن باز داشته شوند و قرار بر این است که ماهیچه‌ ها کشته شوند نه اینکه دوباره بازسازی شوند. بعد از 2 سال تزریق در فاصله‌ های زمانی مشخص، ماهیچه‌ ها دیرتر از سابق خودشان را ریکاوری می‌ کنند و بعد از آن اصلا بعید نیست فاصله‌ های زمانی تزریق‌ های بوتاکس افراد به فواصل 2 ساله تبدیل شود.