انواع مزوتراپی

  • 7 دی 1399

مزوتراپی پوست

همان گونه که مطلع هستید پوست گسترده ترین لایه ی خارجی بدن می باشد که امکان دارد با افزایش سن ، برخورد مستقیم اشعه ی خورشید به پوست ، کم شدن ناگهانی وزن ، فاکتورهای وراثتی ، تنش های عصبی و برنامه غذایی غیراستاندارد دستخوش آسیب ها و خطرات فراوانی گردد. غالباً از کوکتل و آمپول مزوتراپی پوست می توان جهت رفع و درمان عارضه هایی نظیر جای زخم ، جای جراحی ، کلوئید ، خطوط ناشی از لاغری و چاقی ، روشن کردن پوست های قرمز و ملتهب ، بهبود و جوان سازی ساختار پوست ئ دیگر آسیب های پوستی بهره گرفت. در واقع این متد درمانی زیبایی نوین به سرعت قادر است شما را بدی و ناخوشایندی این نوع عارضه ها و مشکلات پوستی خلاص نماید.

مزوتراپی صورت

یکی از اصلی ترین و پرکاربردترین انواع مزوتراپی مرتبط با صورت می باشد که اشخاص بسیاری در طی سال از آن بهره می گیرند. این عمل جهت مقاصد مختلفی کاربرد خواهد داشت که از آن میان می توان به زمینه هایی نظیر لیفتینگ و کشیدن پوست ، رفع پف و سیاهی و گودی دور چشم ، رفع تجمع چربی اضافی بدن ، درمان لک های پوستی ، رفع افتادگی و شلی پوست صورت و افتادگی پلک ، از بین بردن برآمدگی زیر چانه و فک را نام برد. در این شیوه درمانی تعدادی سوزن مزوتراپی به قسمت های مورد درمان وارد و آنگاه بدین وسیله ، ترکیبات ویژه ای را به بافت و اندام مورد هدف تزریق می نمایند.

مواد مزوتراپی : درمان تیرگی دور چشم: Eye Circle ؛ متخصصان بر این باورند که تیرگی دور چشم ها یک بیماری نیست و دلیل آن در بیشتر موارد عوامل ارثی و ژنتیکی در ظاهر شدن آن نقش دارد. دکتر علوی متخصص ژنتیک در این باره می گوید: (( تیرگی دور چشم ها به بیماری جسمی مربوط نیست و عامل آن ارثی و ژنتیکی است و در ادامه میگویند در افرادی که دچار تیرگی دور چشم ها هستند، پوست دور چشم تیره تر به نظر می آید و اضافه میکنند: این اتفاق به دلیل این است که پلک ها دارای پوست نازک تری هستند و داری اندازه کمی بافت چربی هستند و خونی که از درون ورید های بزرگ که نزدیک پوست دور چشم می گذرد، باعث ایجاد رنگ سیاه مایل به آبی در این ناحیه از پوست می شود.)) یکی دیگر از عوامل تیرگی دور چشم خستگی و رنگ پریدگی است که در بعضی زنان در طول دوران قاعدگی و در اخر دوران بارداری شدت می گیرد. بالا رفتن سن نیز عامل دیگری برای به وجود آمدن تیرگی دور چشم است.

آمپول مزوتراپی و چاقی موضعی صورت: پف زیر چشم و غبغب زیر چانه ؛ در اکثر موارد فقط با استفاده کردن از کرم ها نمی شود پف زیر چشم ها را رفع کرد، در این مورد با استفاده از آمپول مزوتراپی و با تزریق دارو هایی که برای لاغری موضعی است ولی با دوز کمتر و در ناحیه های خاص، پف ها و غبغب که در چهار یا پنج جلسه از بین می رود. سوزن استفاده شده خیلی نازک است و در عمق تزریق بیشتر از دو تا چهار میلی لیتر نیست.

کوکتل مزوتراپی و جوان سازی پوست صورت و گردن (مزولیفت): کشیدن پوست صورت بدون جراحی ؛ زمانی که پوست چروک می شود  درواقع زیر پوست خالی و در نتیجه شکسته می شود. در این حین درمان های موضعی نمی توانند چروک ها را از بین ببرند و فقط قادرند از به وجود آمدن چروک های جدید جلوگیری کنند. برای از بین بردن چروک ها به درمان های سریع تر و قوی تری مثل انجام جراحی احتیاج است. در این باره تزریق های مزوتراپی خیلی موثر است.

مزوتراپی لاغری

یکی دیگر از انواع مزوتراپی که در مقایسه با دیگر استفاده های درمانی مزوتراپی متداول تر است ، مزوتراپی درمان چاقی موضعی می باشد. در حال حاضر تکنیک های درمانی پزشکی فراوان متعددی جهت رفع و نابودی چربی های مازاد بدن وجود دارد که مزوتراپی لاغری نیز یکی از عالی ترین و پرکاربردترین آن ها محسوب می شود. در این متد درمانی که اغلب به منظور رفع و نابودی چربی های اضافی شکم و پهلو و ران ها کاربرد دارد ، ترکیبات چربی سوز توسط سوزن های مخصوص مزوتراپی به نواحی مورد درمان وارد و تزریق می گردد. توجه داشته باشید برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب تزریقات می بایست طی چندین جلسه انجام و دوباره تکرار گردد.

مزوتراپی و چاقی موضعی بدن (مزولیپو): شکم، پهلو ها، ران، باسن، بازو ؛ از مهم ترین مباحث در از بین بردن چربی های موضعی توسط مزوتراپی عمق درمان (تزریق) است. برای از بین بردن چاقی موضعی دارو هایی استفاده می شود که باعث بالا رفتن گردش خون در آن ناحیه و نیز بالا رفتن سوخت و ساز که به معنی آب شدن چربی ها و دفع آن می شود. مطلب مهم در این روش استفاده نکردن از داروهای هورمونی و پیشگیری از شل شدن و افتادگی پوست است، چون مواد مزوتراپی غیر از از بین بردن چربی ها پوست را نیز محکم می کند.

مزوتراپی مو

آمپول مزوتراپی مو هم یکی دیگر از زمینه های درمانی این تکنیک پزشکی است که از آن همچون یک گزینه عالی جهت کاشت مو استفاده می شود. علاوه بر این در صورتی که شما با معظلاتی مانند کم مویی ، ریزش موی سکه ای و آلاپسی وراثتی مواجه هستید ، بهره گیری از مزوتراپی مو قادر است اثربخش و مفید باشد. در این متد درمانی شماری از ترکیبات مورد احتیاج و تقویت کننده مو نظیر عصاره ها ، ویتامین ها ، مواد معدنی و پروتئین ها توسط سوزن های مخصوص به پوست سر بیمار تزریق می گردد.