تاثیرات پروفایلو چگونه عمل میکند

 • 26 آذر 1399

ساختار مولکولی پروفایلو چگونه است؟

از پروفایلو در دنیا به عنوان یک فراورده Bioremodeling نام برده می‌شود. پروفایلو، تنها هیالورونیک اسید دارای تکنولوژی هایبرید (hybrid) هست و با استفاده از این تکنولوژی انحصاری جدید، ترکیبی 32 میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا (بین 1100-1400 کیلو دالتون) و 32 میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی کم (بین 80-100 کیلو دالتون) ایجاد شده است. بنابراین غلظت اسید هیالورونیک در یک سرنگ پروفایلو به 64 میلی‌گرم رسیده است. ایجاد این غلظت تا پیش از این غیرممکن بود. به همین دلیل با تزریق پروفایلو اسید هیالورونیک با غلظت بالا و پایین در یک ملکول پایدار همزمان به بیمار تزریق می‌شود که در نتیجه، اثر اسید هیالورونیک با وزن ملکولی پایین بر اپیدرم (آبرسانی HYDRO) انجام شود و اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا بر درم (لیفت پوست Hydrolift®) به طور همزمان موثر باشد و این، آن اثر بی‌نظیر پروفایلوست که باعث لیفت زیبا و بدون حجم‌دهی زیاد می‌شود و ماندگاری بالایی دارد. پروفایلو باعث تحریک تولید کلاژن تیپ ۱ و ۳ می‌شود و در پشت دست، قسمت شل و چروک خورده بازوها و نقاط با ریسک بالا مانند گردن به راحتی می‌توان تزریق کرد.

پروفایلو چگونه کار می‌کند؟

بر خلاف هیالورونیک اسید موجود در داروهای مزوتراپی، هیالورونیک اسید موجود در پروفایلو حدود 28 روز در پوست دوام می‌آورد. با انتشار آهسته اسید هیالورونیک موجود در پروفایلو در این مدت تحریک سنتز 4 نوع مختلف از کلاژن و الاستین صورت می‌گیرد. این تحریک منجر به بهبود کیفیت پوست و آبرسانی پوست در درم و اپیدرم می‌شود، همچنین تولید الاستین و هیالورونیک اسید درون‌زا افزایش یافته و به پوست جلوه جوان‌تری می‌بخشد.

پروفایلو با استفاده از یک فناوری ثبت اختراع و در نتیجه مجتمع‌های ترکیبی مشترک بین هیالورونیک با وزن مولکولی بالا و هیالورونیک با وزن مولکولی کم و بدون استفاده از ترکیبات شیمیایی پیوند عرضی تولید می‌شود. این ترکیب پایداری هیالورونیک را به تخریب آنزیمی و مکانیکی افزایش می‌دهند.

خواص منحصر به فرد پروفایلو

مجموعه این عوامل گفته شده در بالا باعث شده که خواص منحصر به فردی در ژل پروفایلو ایجاد شود:

 1. مدت اثر طولانی: ترکیب پیچیده پروفایلو باعث می‌شود اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا تا 8 برابر بیشتر در برابر تخریب مقاومت داشته باشد.
 2. ویسکوزینه پایین: ویسکوزینه پایین پروفایلو باعث می‌شود این اسید‌ هیالورونیک قابل تزریق با سوزن گیج 29 باشد. این مساله هم تزریق را با درد کمتر همراه می‌کند هم توزیع اسید هیالورونیک در پوست بهتر می‌شود.
 3. آهسته رهش بودن: اسید هیالورونیک با وزن ملکولی پایین به آرامی از ترکیب پروفایلو جدا می‌شود و به همین دلیل التهاب کمی ایجاد خواهد شد.
 4. سازگاری زیاد: اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا توسط عوامل شیمیایی به هم متصل نشده بنابراین سازگاری آن با پوست بسیار زیاد می‌باشد.

مزایای تزریق پروفایلو چیست؟

این ژل مزایای زیادی برای پوست دارد. به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای بازسازی و جوانسازی صورت است. مزایای پروفایلو به شرح زیر هستند:

 • بهبود قوام پوست
 • افزایش سفتی
 • لیفت پوست
 • ایجاد شفافیت، صافی و درخشانی
 • آبرسانی قوی
 • کاهش چروک ریز پوستی