فلیپ لب به وسیله بوتاکس:

  • 20 آذر 1399

در حالی که عبارات بوتاکس و پرکننده ها گاهی به جای یکدیگر استفاده می ‌شوند، اما واقعیت این است که این دو محصول از نظر روش تاثیرگذاری، هزینه و نتایج بسیار متفاوت هستند. در اینجا چند مورد از تفاوت های کلیدی آورده شده است:
 فیلر لب:
فیلرها یا پرکننده های لب تزریقی مانند ژوویدرم، ولبلا و ولور رایج ‌ترین محصولات مورد استفاده برای حجم دهی لب هستند. جزء اصلی فعال در این محصولات هیالورونیک اسید است که ماده ‌ای است که به طور طبیعی در بدن یافت می‌ شود. محصولات مبتنی بر هیالورونیک اسید با افزودن حجم به بافت صورت تان عمل می ‌کنند. آن ‌ها به طور مستقیم به لب‌ ها تزریق می‌ شوند تا ظاهر پرتری به آن‌ ها بدهند و ظاهر خطوط عمودی لب ها را کاهش دهند. با گذشت زمان، پرکننده به آرامی به داخل بدن جذب می ‌شود. ماندگاری پرکننده های لب در نهایت دو برابر فلیپ لب به وسیله بوتاکس است و معمولا بین 6 ماه تا یک سال دوام می آورد. اما اگر از نتایج راضی نبودید، می توان بیشتر پرکننده های پوستی را با استفاده از آنزیمی به نام هیالورونیداز بی تاثیر کرد.

استفاده از این پرکننده ها ممکن است اثر بسیار بیشتری نسبت به بوتاکس داشته باشد، اما این کار هزینه بیشتری را نیز در پی دارد. در ایالات‌ متحده، میانگین قیمت یک سرنگ پرکننده کامل تقریبا ۶۲۰ دلار است و براساس ارقام منتشر شده توسط انجمن آمریکایی جراحان پلاستیک شما باید انتظار رقمی در حدود ۵۰۰ – ۲۰۰۰ دلار را داشته باشید، اگرچه قیمت نهایی، بسته به تعداد سرنگ مورد نیاز و مکان جغرافیایی تان متفاوت است.

فلیپ لب به وسیله بوتاکس:
تفاوت اصلی بین بوتاکس و پر کننده لب این است که بوتاکس، پر کننده نیست. در فلیپ لب، بوتاکس به ماهیچه ‌های اطراف دهان تزریق می ‌شود و آن‌ ها را به اندازه کافی تضعیف می ‌کند تا لب ها به سمت بیرون حرکت کنند. این باعث ایجاد توهم  بزرگ‌ تر شدن لب‌ ها می ‌شود اما برخلاف پرکننده ها، واقعا حجمی به لب ها اضافه نمی کند. با گذشت حدود ۳ تا ۴ ماه، تاثیرات بوتاکس لب ، رفته رفته کاهش می یابد. برخی افراد این مساله را به عنوان یک مزیت در نظر می‌ گیرند؛ به خصوص آن‌ هایی که می‌ خواهند بدانند که پیش از اینکه اقدام به درمان طولانی ‌مدت کنند، با لب های برآمده چه ظاهری پیدا می کنند.
همچنین زمان بهبود بعد از عمل در روش تزریق بوتاکس کوتاه تر است و بیشتر بیماران پس از انجام درمان می ‌توانند بلافاصله فعالیت ‌های روزمره خود را از سر بگیرند. علاوه بر این، روش تزریق بوتاکس نسبت به پرکننده های لب بسیار ارزان ‌تر است.
گرفتن مزیت های هر دو روش:
همانطور که می ‌بینید، تفاوت ‌های قابل ‌توجهی بین پرکننده های لب و بوتاکس لب به وسیله بوتاکس وجود دارد. در نتیجه برای دستیابی به بهترین نتیجه، بسیاری از ارائه کنندگان خدمات زیبایی برای رسیدن به اهداف زیبایی ‌شناختی بی ‌نظیر از ترکیبی از بوتاکس و پرکننده لب برای کمک به بیماران استفاده می‌ کنند.
اثرات جانبی بوتاکس لب چیست؟
 بوتاکس لب روز به روز در حال محبوب تر شدن است اما هنوز توسط اداره غذا و داروی آمریکا به طور رسمی مورد تایید قرار نگرفته است.
بوتاکس یکی از معمول ‌ترین محصولات زیبایی موجود در بازار است و به طور کلی بسیار امن است. با این حال، هنوز هم اثرات جانبی بالقوه ای وجود دارند که شما باید از آن ها آگاه باشید، اثراتی از جمله:

  • کبودی و تورم
  • حالت تهوع
  • سردرد
  • کرخی در اطراف محل تزریق
  • جوش
  • مشکل در بلعیدن
  • تب