عمل چال گونه یا چال خنده

  • 22 مهر 1399

چال گونه از نظر برخی از افراد یکی از زیبایی های خلقت به شمار میرود. به همین دلیل است که تا کنون روشهای مختلفی برای ایجاد چال لپ چه از طریق انجام عمل زیبایی و چه از طریق روشهای خانگی وجود دارد. اگر شما هم به دنبال این هستید که به قول بسیاری، با ایجاد خنده، از دیگران سه هیچ جلو بزنید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

چال گونه چیست؟

چال لپ یا گونه به تورفتگی گفته میشود که هنگام خندیدن روی صورت ایجاد میشود. در بسیاری از افراد محل ایجاد این تو رفتگی، کمی پایینتر از گونه است. اما در برخی هم دقیقا روی لپ یا پایین لب، روی گونه ایجاد میشود. تصور عموم این است که تنها راه داشتن این جذابیت، به دنیا آمدن با آن است. در حالی که جالب است بدانید روشهای مختلفی برای ایجاد چال لپ، برای کسانی که در آرزوی داشتن آن به سر میبرند، وجود دارد. از طرف دیگر، باید بدانید افرادی که به صورت طبیعی دارای چال خنده هستند، این احتمال در موردشان وجود دارد که در آینده بنا به دلایل مختلف از جمله افتادگی پوست صورت، چال گونه خود را از دست بدهند!

انواع چال روی صورت

چال لپ
رایجترین و جالب ترین چالی که روی صورت وجود دارد، مربوط به چال روی لپ هاست. این چال معمولا روی هر دو لپ وجود دارد. اما در برخی از افراد هم تنها روی یک لپ قابل مشاهده است. وجود این نوع چال باعث زیباترشدن هرچه بیشتر و ایجاد زاویه طبیعی برای صورت است. در صورتی که از تکنیکهای جراحی برای ایجاد چال لپ استفاده کنید، میتوانید محل و میزان عمق فرورفتگی را با نظر پزشک، تعیین کنید.

چال چانه
نکته جالب در خصوص چال چانه این است که احتمال به ارث رسیدن آن از یکی از والدین به فرزند، بسیار زیاد است. تعداد افرادی که دارای چال چانه هستند، در مقایسه با افرادی که چال خنده دارند، بسیار کمتر است.

چال کمر
احتمالا تعجب کنید اگر بدانید که علاوه بر چال گونه و چانه، چال کمر هم وجود دارد. این چال در قسمت پایینی کمر قرار گرفته و در زنان بیشتر از مردان دیده میشود. تعداد افراد با چال کمر، از تعداد افراد با چال چانه هم کمتر است!

چگونه چال گونه داشته باشیم؟

همانطور که در ابتدای این مطلب بیان شد، روشهای مختلفی برای ایجاد چال لپ، چانه و کمر وجود دارد. با توجه به اینکه تمامی افراد به صورت طبیعی با چال به دنیا نمی آیند، میتوان از روشهای مختلف خانگی یا پزشکی برای ایجاد چال صورت یا کمر استفاده کرد.

ورزش برای ایجاد چال لپ
برخی معتقدند که با انجام چند ورزش صورت، میتوان در دراز مدت شاهد چال صورت بود. اما نکته مهمی که در خصوص این روشها باید به آن توجه داشت این است که هیچ تضمینی وجود ندارد که بعد از مدت زمان طولانی، نتیجه مطلوب حاصل میشود یا نه؛ و حتی در برخی موارد ماندگار هست یا نه. برای ایجاد چال از طریق ورزش، مراحل زیر را دنبال کنید:
لب هایتان را غنچه کنید.
سپس لپهای خود را بلعیده تا یک فرو رفتگی درون صورتتان ایجاد شود.
در محل فرو رفتگی، دست خود را برای چند ثانیه فشار دهید.
در همین حال بخندید. با انجام این کار ماهیچه ای که باید تمرین داده شود، مشخص میشود.
این کار را 30 دقیقه در روز انجام دهید!
آرایش کردن
اگر کمی به تکنیکهای گریم و آرایش آشنایی داشته باشید، میتوانید با کمی کرم زدن و استفاده از مدادهای تیره، یک چال دقیقا در جایی که مد نظر دارید ایجاد کنید.

انجام عمل زیبایی چال گونه
افرادی که به دنبال یک نتیجه دائمی در کوتاه ترین زمان ممکن هستند، باید روش جراحی را انتخاب کنند. این عمل که به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام میشود، بعد از چند هفته، یک چال طبیعی در محل با عمق مورد نظر شما ایجاد میشود.

عمل زیبایی چال گونه چگونه انجام میشود؟

برای انجام این جراحی معمولا از بی حسی موضعی استفاده میشود. پزشک قبل از انجام عمل، محل ایجاد چال را روی صورت یا کمر نشانه گذاری کرده و همه چیز را با شما هماهنگ میکند. در نتیجه شما کاملا میدانید که چال در کجا و با چه عمقی ایجاد میشود. بعد از آن جراح یک سوراخ کوچک داخل دهان و عضلات صورت ایجاد میکند. سپس زخم ایجاد شده با بخیه های بسته شده و شما بلافاصله بعد از انجام عمل میتوانید به انجام امور روزمره تان مشغول شوید.

نکته مهم در خصوص این جراحی این است که همه چیز در داخل دهان انجام میشود.
در نتیجه هیچگونه نگرانی در خصوص اینکه از بیرون چیزی مشخص باشد، وجود ندارد.

کاندیدای مناسب عمل چال گونه کیست؟
به طور کلی تمامی افرادی که از لحاظ جسمانی در شرایط سالمی به سر میبرند، کاندیدای مناسبی برای این عمل هستند. با توجه به این که این عمل تهاجمی نبوده و خطر زیادی برای افراد ندارد، انجام آن محدودیت زیادی ندارد. البته در جلسه مشاوره پزشکی باید شرکت کنید و با شرح تاریخچه پزشکی و داروهایی که در حال مصرفشان هستید، پزشک را از شرایطتان به طور کامل مطلع کنید.

مدت زمان لازم برای عمل چال لپ
همه چیز به مهارت و سرعت عمل پزشکی که انتخاب کرده اید بستگی دارد. همانطور که گفته شد، جراحی تحت بی حسی مضعی انجام میشود. در حالت کلی، اگر جراح منتخب شما به اندازه کافی مهارت و تجربه داشته باشد، قادر به انجام عمل در 30 دقیقه خواهد بود.

آیا تصمیم گیری در مورد محل و عمق چال به عهده خودم است؟
بله. قبل از شروع جراحی و در جلسه مشاوره، با پزشک خود در این مورد صحبت کنید. در مورد محل و عمق چال نظر خود را اعلام کنید و ببینید بر اساس تجربه پزشک، چیزی که مد نظر دارید متناسب با چهره شما هست یا نه.