دستگاه لاغری موضعی

  • 2 مرداد 1399

لاغری موضعی چیست؟

لاغری موضعی شامل درمان های غیر تهاجمی و کم تهاجمی است که سلول های چربی را در مناطق خاصی از بدن از بین می برد تا حجم سلول های چربی زیر جلدی را کاهش دهد (رسوبات چربی که زیر پوست، و روی عضله قرار دارند). چندین دستگاه و روش درمان برای لاغری موضعی وجود دارد که هر یک به صورت تدریجی و بدون نیاز به جراحی و یا دوره استراحت سبب کاهش وزن موضعی می شوند.

دستگاه های رادیو فرکانسی

درمان‌های رادیوفرکانسی (RF) روش‌هایی هستند که شامل استفاده از دستگاه انرژی راديوفرکانسی (آر اف) برای گرم کردن و سفت کردن بافت جهت افزایش جریان خون و شکستن سلولیت و چربی می‌باشند. راديوفرکانسی با هدف قرار دادن لایه‌های عمیق پوست توسط امواج رادیویی و شکستن سلول‌های چربی کار می‌کند، بنابراین کاملا غیر تهاجمی و غیر جراحی است. انرژی رادیوفرکانسی پوست را بدون آسیب رساندن به آن حرارت می‌دهد تا سلول‌های چربی را از بین ببرد و تولید کلاژن را تحریک کند، که در نتیجه باعث بهبود پوست و کشش پذیری آن می‌شود

مزایای لاغری با رادیوفراکنسی

  •  ایجاد پوستی نرم‌تر و سفت‌تر که باعث کاهش ظاهر سلولیت در برخی از قسمت‌های بدن از طریق کاربرد فناوری رادیوفرکانسی می‌شود که باعث می‌گردد پوست سفت‌تر شود در حالی که سلول‌های چربی را برای داشتن پوستی نرم‌تر کاهش می‌دهد یا به حداقل می‌رساند.
  •  پوست را به گونه‌ای محکم می‌کند که ممکن است ظاهر افتادگی پوست را کاهش دهد و به کم کردن ترک‌های پوستی پس از بارداری کمک کند.
  •  از انرژی رادیوفرکانسی استفاده می‌کند که اساسا باعث می‌شود تا سلول‌های چربی و محتوای چربی را حل کند و از طریق سیستم دفع مواد زائد بدن کاهش دهد. به عبارت دیگر، این روش چربی بدن را به آرامی در طول زمان و با درمان‌های مکرر ذوب می‌کند (به احتمال زیاد به چندین ماه و حداقل 4 تا 5 درمان نیاز خواهید داشت، اما شما می‌توانید این مراجعات را با روش‌های جوانسازی پوستی ترکیب کنید).

دستگاه های آلتراسوند

روش کویتیشن فراصوت از امواج فراصوتی و رادیویی برای شکستن سلول های چربی و سلولیت بدون تاثیر بر ارگان ها و سلول های اطراف استفاده می کند. سپس سلول های چربی شکسته شده به طور طبیعی از بدن دفع می شوند. بر خلاف درمان های جراحی لاغری، در کویتیشن هیچ درد، زخم، خونریزی، خطر عفونت و ریکاوری نیاز نیست.

در طی این روش، تکنسین از یک ابزار دستی برای فرستادن موج های فراصوت سطح پایین به پوست شما استفاده می کند. انقباض و انبساط موج ها میکرو حباب های ایجاد می کنند که بزرگ شده،به هم برخورد کرده و متلاشی می شوند، و امواج شوکی ایجاد می کنند که در نتیجه محتوای سلول های چربی در پروسه ای به نام کویتیشن نشت می کنند. مواد زائد سپس در کبد فرآوری شده و از طریق عرق و ضایعات گوارشی از بدن خارج می شود.
درمان یک ساعته می تواند سطح میانی بدن شما را شامل شکم، ران داخلی یا بیرونی، باسن یا کمر را پوشش دهد. مناطق کوچکتر مانند چانه یا بازو می توانند با هم درمان شوند. درمان های متعدد روی هر منطقه برای حداکثر کردن اثر توصیه می شود. برای مثال، چربی اضافی شکم ممکن است نیاز به ۳-۶ جلسه درمان داشته باشد، در حالی که مناطق بزرگتر نیاز به جلسات بیشتری دارند.
بعضی از نتایج بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود، اما کل فرایند می تواند چندین روز طول بکشد تا تکمیل شود (نتایج حداکثر معمولا در ۷۲ ساعت بعد از درمان دیده می شوند). نتایج به شرایط چربی های حذف شده، از جمله چگالی و مدت زمان وجود چربی بستگی دارد. به طور معمول شما می توانید حدود ۲ تا ۵ سانتی متر بعد از اولین درمان و تا ۵ سانتی متر از دست دادن چربی پس از جلسات بعدی انتظار داشته باشید.
در حالی که برخی از درمان های سریع کاهش وزن باعث شل و آویزان شدن پوست می شوند، کویتیشن فراصوت اثر سفت کنندگی روی پوست و عضلات دارد. این اثر حتی روی پوست های شل که از روش های کاهش وزن سابق به وجود آمده اند هم اعمال می شود.